4 innekaniner. To par med en hunn og hann i hvert par. Parene er veldig gode venner og avhengig av å være sammen. Må ha gjerde i mellom parene da de ikke går sammen, men de liker å se hverandre da de er vant til det. Alle er veldig snille, tre av de er kosete mens en er litt mer sky. Igen liker å bli løftes og det bør unngås. Kaniner er ofte redd for barn, de er byttedyr og naturlig skeptiske, spesielt til nye mennesker. Kaninene er vant til å omgås barn, hvis de er rolige går det fint. Blir de redde er det viktig at de får gjemme seg. Tre av dem er omplasseringskaniner og har ikke alltid hatt det like bra. Nå har de det godt og jeg ønsker de skal ha det godt og trygt resten av livet. Her hjemme er de frittgående, dvs de står ikke i bur. Ønsker helst mulighet for pass der de kan bo på ett egnet rom hos dyrepasser, evt at du passer hos oss. Jeg tar med alt de trenger og kan sette opp sovehuler, tepper og gjerde. Så har du ett ledig rom og kan gi de høy, mat, vann, tilsyn og ordne dokasser er det flott. Fordel om du vet litt om kanin men det viktigste er at du er glad i, og snill med dyr. Jeg kan gi deg liste over det du trenger å vite og vi kan snakkes på telefon. Pris blir vi enige om.
Nusse er en 2 år gammel dvergkanin av blandingsrase. Den lever frittgående i vårt hus. På sommeren er den ute på dagtid og på vinteren er den ute av og til for å lufte seg litt. Vi trenger noen til å passe kaninen i ferier. Vi bringer kaninen, bur og alt den trenger til deg. Betaling avtales.
Dverghamster litt over 6mnd. Mest aktiv om kvelden. Bruker å være litt i luftegården om kvelden.
Pjusken er en snill og god, men også bestemt dvergkaning. Pjusken er ikke vant til å sitte i bur. Han beveger seg fritt rundt i huset vårt, på et begrenset område riktignok. Han bruker kun buret sitt til å spise og drikke- og gjøre fra seg. Han liker kos, men på egne premisser. Som dyr flest så liker han ikke å bli bært eller holdt fast. Han liker veldig godt når man setter seg på gulvet sammen med ham og han elsker å bli klappet og strøket. Han er selskapssyk, men klarer seg også alene. Han er dessverre ikke helt husren- som de færreste kaniner er- og 'uhell' forekommer . Hjemme hos oss så har han faste plasser og da legger vi til rettte for det. Pjusken har selvsagt eget bur, tissekasse og mat med seg når han er på besøk hos andre.
To snille og søte guttemarsvin, Melvin på 3 år og Max født i januar 2018. De er veldig greie og liker kos. Ser etter en pålitelig dyrevenn som har lyst til å passe på dem i sommer:-)
Søt liten dverghamster-jente som liker å leke og sove
Mycroft er ca 2.5 år. Kosete og snill. Trives med kompisen Merlin.
Merlin ca 3 mnd. Skjønne marsvingutt som trenger en rolig omsorgsfull passer sammen med kompisen Mycroft.
Veldig kosesyk løvehode på 4 år, frittgående, som bor inne i leiligheten sammen med meg og mine to roomies. Jeg skal bort i jula, og ser etter noen som kunne kommet innom og matet/passet på en tur om dagen/annenhver dag mens jeg er borte. Det er snakk om 21. desember til 28. (En uke). Alt av mat og utstyr står fremme, og med mindre man vil bli sittende og kose med Spot litt lengre, er jobben unnagjort på ett par minutter :-) Han er VELDIG snill, men ikke finn på å stikk hånden inn i huset hans, det er hans territorium som han ikke er redd for å beskytte!
På bildet til høyre. Ikke håndtam, men fyller jeg hendene med frø kommer hun flygende, tar i mot snacks fra fingerene også men her må enn være mer tålmodig. Veldig søtt og pratsom, liker å prate masse før sengetid og er utrolig flink å gnage lekkene sine, stolt mamma :-) Hun biter ikke. Favorit snack er hyrse.
På bildet til venstre. Ikke håndtam, men fyller jeg hendene med frø kommer han flygende til slutt og han har blitt flinkere siden han fikk en venninne, tar imot snacks fra fingerene ganske lett etter at du har gitt deg godt til å kjenne og anbefaler å prøve med solsikkefrø som er hans favorit. Mye personlighet, han tror han er kongen på haugen og får han øye på deg så kommer han til å vil ha selskap. Han biter ikke, blir han komfortable nok og kommer til deg kan han pirker på føflekker av nysgjerrighet.
Charlie er en 6 månder gammel dvergvedder kanin som bor inne, han er halveis husren men uhell skjer, han har et ganske stort bur men er vant med å være ut av buret for å leke seg. Han blir litt nervøs rundt nye folk men når han blir vant til det nye så er han en liten energi kule!
En veldig tam og sosial liten Caique-papegøye som liker å leke!
Millia er en ukastrert hunkanin som vi overtok fra en annen familie. Hun måtte trenes opp i modighet og er nå ganske trygg på oss. Energifull i sine gledesøyeblikk og helt klart aktiv om natten. Hun er veldig glad i katten, Tyger. Som oftest renslig. Men begynte å rote litt etter å ha vært på luftetur i hagen et par ganger. Elsker kaningodtet sitt, som hun får som belønning innimellom.
Jeg har 4 rotter som alle er jenter. Den eldste er 2år og de to yngste er under året. De er alle snille og biter ikke. Det er ikke så vanskelig å passe rotter. Som alle andre dyr så skal de ha mat og drikke tilgjengelig døgne rundt. De digger kos og setter stor pris på å få løpt litt løst på gulvet. Harriet er litt sjenert av seg, men ikke noe problematisk. Den ene rotten vår Clara er gammel og vi ser at tiden begynner å renne ut for henne, så det kan godt hende at hun ikke lever helt til jul, slik er dessverre livet med rotter, men det betyr også at det kanskje kun blir 3 rotter å passe. Passer må være forberedt på at rottene blir å bo i et bur på 80x50x50cm.
Kaninen vår bambi er en blanding mellom dvergvedder og løvehodet. Han er snart 3 år gammel, men fortsatt liten og søt. Bambi er en veldig rolig kanin og liker mye kos. Vi måtte fjerne fortennene hans pga en liten medfødt sykdom, så han biter ikke:)
Snill og litt sjenert rotte. Lekebiter forsiktig og kan bite om du stikker fingrene gjennom sprinklene i buret. Ikke veldig glad i å bli løftet, men går gjerne frivillig opp på armen.
Snill og søt rotte, biter ikke på bar hud. Har ingen problemer med å bli plukket opp.
Snill og søt rotte, biter ikke på bar hud. Har ingen problemer med å bli plukket opp.
To søte og veldig snille Marsvin som heter Cockie og Fluffy vil gjerne ha pass fra 14-30 juli. De er snille og kosete og liker å være sammen.