
Bodø er en griffon som er 6 måneder gammel. Ca 4 kg, selvom han er liten er han absolutt ingen veskehund. Elsker å være aktiv, men kan også kose flere timer på sofaen. Han elsker å leke, gå tur i skogen og kose. Kan være litt skeptisk til nye mennesker i starten, med med lek blir han fort trygg. Søker en fast hundepasser som kan avlaste meg noen ganger i uken, ved behov og jobbreiser. Kan betale litt, men ønsker helst noen som ønsker hund til kos og pass. Jeg betaler selvsagt alle utgifter og utstyr Bodø trenger i forbindelse med pass.

Glad i mennesker og barn, bjeffer så og si aldri på andre hunder, de få gangene han begynner å knurre er det bare å si navnet han sitt strengt så slutter han. Kan være vanskelig å få tak i når han går uten bånd (og vil prøve å løpe ut når man åpner døra). Han løper aldri vekk med holder noen meter avstand når det skjer og ser ut til å tro det er en lek. Ellers er han lydig.

Saga er en søt og god hund. Hun elsker å leke, gå tur, løpe og kose. Hun er veldig omgjengelig med barn og familier. Hun liker å være med på tur og blir gjerne med på en biltur. Vi søker noen i nærheten av Rælingen/Lillestrøm som har lyst til å passe Saga i noen helger/ferier.
Saga er en søt og god hund. Hun elsker å leke, gå tur, løpe og kose. Hun er veldig omgjengelig med barn og familier. Hun liker å være med på tur og blir gjerne med på en biltur. Vi søker noen i nærheten av Rælingen/Lillestrøm som har lyst til å passe Saga i noen helger/ferier.
Cookapoo - Billy er en snill og god familievennlig hund . Håper og finne en familie som vil være et besøkshjem

Aragon nærmer seg to år. Han elsker å gå tur, løpe, spille fotball, svømme og drive med agility. Han forstår mye. Han kommer godt overens med de aller fleste hunder. Han er glad i alle mennesker som er snill med han, men er nervøs i møte med barn han ikke kjenner under 8 år. Han har et rolig lynne, men et stort behov for å bevege seg. Han er vant til å få mist to timer med aktivitet hver dag. Han har en fast tante som passer han, men trenger en back- up noen ganger.

Odin er en energetisk husky, ordentlig gladlaks - med mye innebygd trekkinstikt. Glad i å leke med hunder og blir gjerne med på en joggetur.
Nena er 6 kg, er svært glad i mennesker og andre hunder. Hun liker kos og sitte tett inntil i sofaen. Liker å gå i skog og mark, men ikke når det regner. Kun er glad i å lete etter godbiter og lære nye triks. Kan være alene noen timer. Sier ifra når noen kommer på besøk eller noen går forbi vinduet.

Barnevennlig og kjærlig Kooikertispe. Aktiv ute og rolig inne.

Valle er ein 10 år gammal Jack Russell Terrier. Han er ein livlig, sjarmerande og sprek hund som er veldig glad i tur, leik og mennesker. Han er ein smart hund som er svært lærevillig, om det er godbiter å få :) Han er ein sosial hund som likar å være med på alt som skjer og han er den perfekte turkamerat. Han elsker å bade og har vært med på en del båtturar. Er også vandt med både bil og kollektiv transport. Sjølv om han er ein aktiv hund er han også glad i å slappe av. Valle er mikrochipet, stuerein og sterilisert. Han går som regel overens med mindre hunder, da tisper. Større hunder/hannhunder kan være en utfordring. Han har masse personlighet og er nok bemerkelsesverdig modig for sin størrelse. Han bjeffer ikkje, hverken på andre dyr eller mennesker. På grunn av endret livssituasjon der eg er blitt åleine med han, opplever eg at Valle ikkje får så mykje oppmerksomhet og selskap som han fortjener. Han er ikkje glad i å være åleine heime over lenge tid og han kan til tider være urolig når han er åleine. Han er ein hund som trives best i selskap saman med andre. Eg ser etter eit fast avlastningsheim for Valle i periodar, helst enslig eller par som har erfaring og kunnskap om hund. Familiar med større barn går bra, men han er ikke vandt med små barn. Dette er ikkje betalt, men ein kjempe mulighet for selskap på turar og ellers i kvardagen. Kanskje du/dykk har lyst på hund, men ikkje har tid til å eige ein sjølv? Eg vil sjølvsagt stå for mat/utstyr og evt. utlegg til veterinær. Bare å ta kontakt om dette høyrtes interessant ut.
Amy er en glad flat - slår seg lett til ro. Har en god av-og på knapp - rolig inne og aktiv ute. Lydig

Veldig rolig og snill.

Jeg ser etter noen som har mulighet til å passe Juni over tid pga. endring i familiesituasjon. Kanskje noen som vurderer JRT i fremtiden? Trenger pass først og fremst fra ca. november og i noen måneder. Det vil være mulighet for pass/avlastning kortere perioder hvis det trengs. Juni er en Jack Russell Terrier på snart 8år. Hun er leken, kjærlig og kosete, men også litt egen/sta. Kan være alene noen timer/en arbeidsdag. Ønsker noen som har erfaring med hund da Juni kan reagere/bjeffe på andre hunder på tur, samt har jaktinstinkt (blir ikke brukt til jakt). Ser helst etter voksen enslig/par, familier med barn kan vurderes dersom det er større barn. Kan ikke ha katt eller andre smådyr. Må gjerne holde til på Askøy, Sotra eller Bergen vest. Ta kontakt på hvis du ønsker mer informasjon:)

Ask er en strihåret Dachs hannhund på snart 5 år. Han har bodd med oss hele livet og er en aktiv jakthund på høsten. Vi er en familie på 4 med to barn på 6 og 2 år. Så han er godt vant med barn. Han er glad i å gå på tur, og generelt være med på det som skjer. Han klarer seg fint alene hjemme mens vi er på jobb eller andre ting. Han er veldig kjælen og elsker å ligge i sofaen sammen med oss på kveldene. Han er også veldig sosial med andre mennesker. Han har et par utfordringer med å møte andre hunder på tur. Dette utviklet seg etter vi fikk får siste barn, og det kan virke som om han skal beskytte flokken. Dette skjer ikke ved hvert møte. Han går godt sammen med tisper, men hannhunder kan være en utfordringer. Han er heller ikke veldig glad i store hunder, da han ble angrepet av to store hunder som valp. Vi kjenner at tiden ikke strekker til med småbarnsliv og jobb for å gi han den oppmerksomheten han trenger og ønsker et avlastningshjem/turhjelp og pass. Jeg ønsker fortsatt å bruke han på jakt da han er en veldig god jakthund. Det er også veldig god stimuli for han. Håper vi finner noen som kan hjelpe oss og Ask.

Mio er en snill og tillitsfull fyr, som elsker å bade og gå turer . Han er er lett omgjengelig og elsker mennesker; både barn og voksne. Stueren, stille og rolig. Han er vant til å være alene på dagtid. Jeg er alene med Mio, og har behov for noen som kan passe han innimellom. Han er frisk, men pga av alder har han mistet hørselen ( noen ganger hører han det han vil høre). Jeg hører gjerne fra deg!

To små vesen som utfyller hverandre. De er 7 og 9 år, men begge to er i god form og aktive. Hjemme pleier de å få rundt to timer med aktivitet hver dag, men begge klarer seg med både mer eller mindre enn dette. Begge to elsker å være utendørs. Tidligere har de kost seg på hyttetur, noe som har vært en favorittaktivitet for dem begge, men siden vi ikke lenger har en hytte, så har det gått mest i skogstur nær hjemmet. Begge hundene er svært glad i oppmerksomhet, og mange har beskrevet Tino som den mest kosete hunden de noen sinne har møtt. Han kan aldri få nok oppmerksomhet, og liker å være midtpunktet. Dette gjør ham til en unik kombinasjon av selskapshund og aktivhund. Archie er litt mer sjenert på starten, men er en sensitiv og omsorgsfull kjernekar som alltid kommer overens med en hver. Han liker ofte å følge med rundt i huset. Begge hundene er tålmodige av natur, og egner seg spesielt godt i hus med eldre barn eller tenåringer. De trenger lite stell og lager ikke noe styr hjemme. Begge to setter pris på å være hjemme med familie, og er veldig glad i selskap!

Piero er en rolig,nysgjerrig og snill hund. Han er glad i alle mennesker, små som store. På tur går han fint i bånd og er ikke konfronterende mot andre hunder, men får han lov hilser han gjerne ????
Bella 2 år hun er 2,7 kg. Så egentlig veldig liten i str. ????

Snill Cockapoo som er glad i de fleste. Er veldig kosete og ligger gjerne på fanget. Kan bjeffe litt og trekke i båndet. Kan være med på lange turer, men er også nøysom. Han elsker å bade.

Chako er en blanding av minipinscher og enten elghund, lapphund eller noe annet. Han er liten (10 kg), men er veldig sprek. Han er vennlig mot andre mennesker og hunder. Pga barn som har flyttet ut og matfar som langtidspendler trenger jeg noen som kan gå tur hvis jeg har avtaler rett etter jobb, eventuelt ha han hos seg på dagen, eller på overnatting hvis det passer bedre. Vi ønsker også at den/de som melder seg kan tenke seg å ha han av og til i helgen og i ferier. Ønsker primært "hundedeling", men kan også betale litt for pass over tid. Vi vil selvsagt besørge mat og annet han måtte trenge.