
Hei. Vi har en 10 år gammel Carne terrier som trenger mer tur og oppmerksomhet. Han er verdens snilleste og sikkert staeste hund. Kan mange triks om han får godbiter. Etter skilsmisse bor jeg alene med 3 barn . Det blir lite tid og overskudd til hund. Ønsker og bli kjent med en snill person som kan gi han ekstra oppmerksomhet og tur. Gjerne overnatting. ????

VI TRENGER ET AVLASTNINGSHJEM fra nå I Mars til Mai. Har masse skolearbeid+ forberedning til eksamener i MAI. Lion er en blanding av Australsk kelpie. Portugisisk vannhund og Kongepuddel. Valp. Til deg. Han elsker alle mennesker og hunder. Så går fint om du har hund. Helst en på samme størrelse som han eller mindre. Store hunder ( great dane osv) blir for voldsomme i lek. Veldig snill med folk, eneste er at han blir ivrig og hopper så pass på det med barn. Ikke helt dotrent, men er godt på vei. Ikke ha katt for katten sin del. Han vil bare jage og leke med den. Ikke bur trent, me. Klarer å være alene, men må bli distrahert med noe.

Aimee er en rolig og stille hund med krefter til en langtur i all slags vær - men med gemytt til å nyte en stille dag innendørs. Vi søker noen som ønsker å ha henne noen dager i uka eller annenhver uke og selvfølgelig som turvenn når det må passe.

Aimee er en rolig og stille hund med krefter til en langtur i allslags vær - som også liker rolige stunder inne. Vi søker noen som kan ha Aimee på regelmessig basis noen dager i uka, annenhver uke eller lignende.

Aimee er en rolig og stille hund med krefter til langtur, men med gemytt for stille avslapning inne og. Vi søker noen som kan tenke seg en hund noen dager i uka eller annenhver uke - samt mulighet til å ta med seg en turvenn på kortere eller lengre turer.

Vi har en nydelig ,snill og lydig jente som trenger pass når vi skal på ferie i sommer. Hun er veldig glad i å ha selskap og er veldig kosete. Hun liker å gå på tur og slappe av i senga si på stue♥️ hadde vært fint å få noe snille mennesker som er glad i hunder for å passe på henne når vi skal på ferie.

Milo er en rolig og snill maltipom . (Blanfingsrase malteser-pomerainien)Han er kjempe snill og god. Han er glad i å leke og gå turer. Går godt sammen med andre hunder.

ATLAS er veldig glad i mennesker og ønsker å bli venn med alle han møter. Elsker å gå tur på fjellet og i fjæra. Ligger gjerne på fanget og tar i mot kos og klapp Han er leken og elsker å leke med ball og pinner. Som regel ikke aggressiv mot andre hunder, men liker ikke fugler og katter. Kan finne på å jakte biler og andre kjøretøy på hjul. Veldig flink til å varsle hvis det skjer noe rundt huset. Ellers så finner du bilder av Atlas Instagram som atlasthenorwegian
Snill, lydig, men ikke barnevennlig. Hun liker å gå tur og masse kos.
Milo er en blanding av Malteser og Shih tzu, en Malshi. Han har stort behov for nærhet og kos, og bruker lang tid på å bli trygg i relasjoner. Han er en engstelig type, og trenger ekstra oppfølging for å få god sosial trening. Glad i å være ute, og glad i å leke.

Balú er en veldig glad mellompuddel som er født i 2020. Han elsker å leke, gå tur og lære nye ting. Han liker å hilse på alle og vi har jobbet med passering i lengre tid. Vi bruker klikkertrening til innlæring.

Dessverre vil bare tittelen og denne setningen bli skrevet på norsk, fordi vi fortsatt holder på å lære oss språket. We recently moved from a Southern-European country with our 5-year-old dog, but she has been having issues adapting to her new environment. She becomes very anxious and damages our flat, injuring herself in the process. We have been using the services of different pet sitters with very different availabilities in the meantime, but we believe our dog needs stability from a single person who might be able to stay with her more or less long-term. This can be done at our flat in Midtbyen Trondheim or at the helper's place. She has an autoimmune disease in her eyes that requires she get an moisturizing eyedrop every 2h or so. Usually she just sleeps during the day and stays quiet when she is accompanied. She is usually a very sweet and affectionate dog, but doesn't work well with small children (below 7 years) nor cats, because she was abused in the past and doesn't like sudden movements. She usually gets along fine with other dogs. She is already being medicated for her separation anxiety but it takes several weeks to have a noticeable effect. The helper can easily work on the computer, including having meetings (that's what we have been doing when we fail to find a pet sitter), so this is a perfect job for those working from home. Alternatively, this job could also be perfect for someone who is retired and just wants a few extra kroner. This would be a daily small job (at least from 10.00 until 15.00; ideally 9.00 until 16.00) from 3 to 5 days a week, where we would pay you a daily rate.

Leo er en tilpasningsdyktig og leken medium Australsk Cobberdog. Han er utrolig kosen og familieskjær, og har hittil gått overens med alle andre hunder vi har møtt. Han tilpasser seg godt nye folk og nye steder og finner seg fort til ro.

Etter at familiesituasjonen endret seg (vi fikk baby), ser vi at Oliver ikke får like mye oppmerksomhet som det han fortjener. Vi ser derfor etter at avlastningshjem som kan hjelpe med å gi Oliver den kosen og oppmerksomheten han fortjener. Han er stueren og snill som dagen er lang. Røyter ikke med unntak av ved pelsskifte. Oliver er veldig snill, elsker å leke, både med barn og voksne. Han har veldig god tålmodighet og tåler mye. Han er veldig godt å tilpasse seg energinivået i familien. Han kan godt gå tur i 3 timer, men er også veldig fornøyd med å rolig dag hjemme. Han er ikke kresen når det kommer til mennesker og lider av Stockholm- syndromet, hvor han blir med hvem som helst, hvor som helst. Han ble dessverre utsatt for et angrep av en annen hund for en tid tilbake, og bærer preg av dette. Før ville han hilse på alt av hunder og lekte godt med alle. Nå er han mer reservert og redd for andre, store hunder. Vi har prøvd å trene litt på dette, og det går bedre, men det er fortsatt en vei igjen å gå. Det er veldig ønskelig at et avlastningshjem blir med å trener på dette for å få en kontinuitet i treningen, men det er ikke et krav. Vi er veldig fleksible på når og hvor lenge og hvor ofte Oliver er på besøk. Tenker vi finner bare ut hva som passer for alle parter. Hvis det ellers er noen spørsmål eller du/dere vil komme å hilse så bare ta kontakt.

Wambli er en irsk setter som fyller 2 år i juni. Han har mye energi men er veldressert, så selv om han spruter av energi ute i det fri - er han en rolig hund på kveldene. Men inviteres han på lek sier han aldri nei. Wambli er veldig kosete og nær. Wambli kommer fra Sarafjellets Kennel (Jegertvillingen Johanne) i Reisadalen, og er elsker å være ute i det fri. Dersom du liker friluftsliv eller jakt er det en klar fordel. Han har alt nødvendig utstyr (GPS etc). I utgangspunktet ser vi etter noen å dele Wambli med, så han kan få enda bedre oppfølgning og bli en enda gladere hund (han er veeeeldig glad). Om du bor i nærheten er det en fordel.

Luna är en ett år gammal jente som behöver ett ekstra hem, helst med någon som har erfaring med store hunder. Hon är kjøpt i Sverige, men er chippad, vaksinert osv her i Norge. Hon är en kjempe snill, tålmodig, nyskjerrig jente, älskar barn och lek. Hon går ihop med de fleste - hundar, voksne og barn, hon har varit runt katt tidligere. Egentlig er de eneste "problem" vi har hatt med henne at hun trekker i båndet av og på - siden hun veier 30kg muskler blir det fort litt vanskelig - og at hun ikke kan vara hjemme alene mer enn ett par timer. Hon är som vilken 1-åring som helst egentligen, men vi kan ikke ge henne det hun trenger. Grunnen til at nå ser etter avlastingshjem åt henne är ändrade livsförhållanden då min man fått ny jobb och tanken på å selge henne føles veldig feil. For att vara helt ärlig, vi tog på oss for mye med å skaffe en hund till med flere barn og hund i familien fra før. Hon får ikke den motion och träning hun trenger. Vi tror att det ville vært perfekt for oss allesammen om vi istedet for å selge henne, kunde finne en lösning i et avlastingshjem/deleier/deltids fosterhjem. Hvis du er interessert eller vill veta mer - ta kontakt. :)

Doffen er en veldig rolig hund. Ikke så veldig opptatt av mennesker men mer opptatt av andre hunder - en kort stund - så går ofte interessen over. Han er blid og fornøyd, bjeffer så godt som aldri, men er også litt sær - i den forstand at han noen ganger helst bare vil være alene. Kosete når man har blir kjent med han, men er ingen lapdog. Doffen elsker turer, snuser og sniffer mye når han er ute, og er oftest fin i møte med andre hunder. Han er dog gutt og terrier, så andre hanhunder kan det hende han skal tøffe seg litt for - så med mindre det er en jente, og gjerne liten jente han møter på, så pleier vi å droppe hilsingen. Han er en fantastisk fin hund som det aldri er noe bråk eller tull med og en herlig turkamerat :)
Milo er en gutt som har veldig mye energi. Til tider alt for mye ???? Han liker å være med på det som skjer og være midtpunktet. Jeg vil si han søker oppmerksomhet/kontakt. Liker å kjøre bil. Vant til å leke med andre hunder i ulike hundeparker. Han kan bjeffe forferdelig mye om han kjeder seg/ikke får bruke seg nok. Han liker å lære og gir liksom ikke opp. Han er en hund som beskytter De han er glad i. Gå turer: Av og til går han som et lys og andre ganger drar han utrolig, en må følge med hele tiden fordi han skal jakte biler. (Blitt bedre-øver på saken) Han er også veldig glad i all slags mennesker. Skal bare hilse.

Snill og sosial gutt, som liker dyr og mennesker, liker å kjøre bil og er vant til å være alene hjemme.