Veldig vennliger hund uansett om det er mennesker eller hund

Nevada er en mini bull terrier, 14 kg. Hun er en trygg, sosial og glad hun. En liten klovn som rasen er kjent for. Hun elsker kos og lek. Barn under 10 år kan ikke håndtere hun alene, da hun er sterk. Men hun går fint med barn.

Lars er en 4 år gammel hannhund. Etter samlivsbrudd trenger matmor litt avlastning innimellom og Lars trenger noen som kan gi han gode turer, lek og kos. Han er en kvikk hund, samtidig som han er sofagris og liker å sove i senga under dyna. Han er veldig snill og glad i mennesker. Ikke så glad i mindre barn da han ikke er vant til det og trekker seg unna. Han er ikke vant til å være hjemme alene, men dette trener vi på nå. Han er en hund som har fått være med på absolutt alt og er derfor ikke glad i å være alene. Han ble bitt av en større hund da han var liten og også blitt angrepet av løshund, derfor liker han ikke andre hannhunder, kan knurre og utagere på tur om de kommer for nærme. Men tisper godtar han og kan leke med de. Katter liker han ikke. Vi har vært hos atferdsterapi for passeringer, men ikke fått det helt av ham, så har lært oss å leve med samkjønnsaggresjon (usikkerhet). Den som vil bli hans venn/passer må ha erfaring med hund. Han er ikke en problemhud, men har noen utfordringer som vi ser på som overkommelige. Han er en veldig glad og god gutt, liker masse kos. Ta kontakt om du/dere ønsker å bli Lars sin nye venn :)

Pga forbigånde sykdom trenger vi plassering og avlastning for 4 år gamle Nico, en fantastisk søt og kjærlig Mittelspitz som det er lett å bli veldig glad i. Han er alltid glad og vennlig mot alle mennesker samt full av sjarm. Hannhunder liker han å sjefe litt over, så der må man passe litt på. Han varsler også om noen ringer på døren, men er ellers rolig. Han er ingen krevende turhund, men elsker å være ute ca 3 ganger om dagen. Vi har alt av utstyr og for

En artig, blid og snill hund. Rolig inne, bjeffer ikke og er uredd. Ikke god på passering av andre hunder,men der har vi som eiere gjort en dårlig jobb så langt. Sosial og vil helst være i nærheten av der vi er. Elsker Kos! Røyter ikke.

Chanty er en leken, kjærlig og rolig hund. Hun er fin å ha med på tur, trekker sjelden når hun går med leiebånd, men om hun får på sele trekker hun gladelig, både på ski og på beina ;) Hun passerer andre hunder uten problemer. Kan også gå løs om du er vant med hund og vet hvordan man bruker innkalling. Hun er veldig sosial, men er dessverre ikke vant med små barn. Hun er veldig rolig inne og kan ligge timesvis i senga si eller sofa’n og bare nyte livet så lenge hun har fått en god tur :)

Hun er rolig og ydmyk hund, som også elsker lek og turer i skog og mark. Hun er veldig kjælen og sosial mer både to og firbeinte. Vant med katter, men ikke små barn. Enkel å gå på tur med, passerer som regel andre hunder uten problemer.
Hey I'm using this website

Mio er en glad og sprek liten fyr på 5 år og 3,5 kg som elsker tur og hundegodterier. Han er utrolig snill, lager lite lyd, hopper ikke og er stort sett lydig. Kan glemme seg litt når han er ute, så greit å ha han i bånd før verden blir for fristende. Han er en fin hund å øve seg på om man vurderer å anskaffe hund selv. Jeg jobber periodevis i andre byer og tenker det er mer hensiktsmessig for Mio å ha hundepass når jeg er borte.

Hei Tuny er en liten søt å livlig å leken hund. På 2 år.Jeg ønsker meg hundepass/avlastning.I perioder av gangen.Det hadde vært ideelt å perfekt.Med noen som har barn i familien Både for henne å barnet.Hadde det vært så fint.Jeg håper noe her inne på passop.Ser annonsen.Å tenker at HUN er helt perfekt!For det dett er hun jo????❤️

Kjempesnill liten hund som er svært glad og liker barn veldig godt. Om natten ligger han i bur, og buret hannes er også en god seng for han når han vil ha fred og ro på dagtid

Cho cho er en veldig glad, leken og stor Alaskian malamute som har vokst opp med valper rundt seg hele tiden hos en hundekjøringskennel. Han er kanskje litt barnslig med lytter etter når han får beskjeder. Han var født på Svalbard og var der i 3-4 år. Han hadde en litt spesiell opplevelse på Svalbard der en isbjørn angrep hundekjøringsgruppen hans, men som ble kjeftet vekk med gevær. Han liker å unngå bråk fra dyr og går pent vekk fra andre hunder som bjeffer, eller til og med sauer som breker.

Saga er forsatt ein unghund men veldig glad i mennesker og andre hunder uansett rase og kjønn. Hun er veldig snill og lydig men også ganske så rampete, hun elsker å ver ute og spesielt gå tur i nye områder. Hun er av rasen labradoodle. Hun er stue ren og sover for seg selv i innhegning om natten. Hun er glad i barn og elsker å leke og kose og er veldig glad i godis og øving på nye ting. Hun er veldig energisk og du får nok masse glede og latter sammen med hun for da har eg og min samboer hatt. Ho kan ver til tider litt vanskelig og tung å gå på tur med da hun forsatt drar litt og ønsker å hilse på alt og alle, men hun skjønner når nok er nok. Hun er veldig snill og leken og elsker egentlig alt å alle, er nok forsatt litt jaging etter katt men andre hunder liker hun veldig godt. Dersom du/ dere er interessert i å passe/ være saga sitt andre hjem, ta gjerne kontakt på min mail haugetopp@hotmail.com eller på tlf 41579002
Hu er veldig snill hund. Som trenge mye mosjon og oppmerksomhet. Veldig gla i å vær ute uansett vær, gla i å leke men kan virke litt ivrige då med bjeffing. Hu kan bite deg for lek, men er bare og si nei elle komme med en leke. Blir fort vant med nye folk må bare ta det rolig og fint. Egentlig en veldig lett hund og ha hvis du kjenne na.

Veldig glad og aktiv hund. Elsker tur og lek, han er enda ung så er mye valp igjen i han. Han kan være litt skeptisk til nye mennesker, men blir fort glad i alle.

Wilja er en snill og tillitsfull finsk lapphund på 4,5 år som er glad i alle mennesker og elsker kos. Vi søker en familie, eller et par, som ønsker å passe Wilja noen helger, gjerne regelmessig, og kanskje ser på dette som et alternativ til å skaffe egen hund. Dere bør være glad i turer, men det trenger ikke være veldig lange turer. Hun trives godt ute, men koser seg og innendørs. Dere bør tåle litt lyd, da denne rasen lett kan ta til bjeffing når den har noe på hjertet, men hun roer seg fort ned. Vi ønsker å finne en familie som har lyst å bli kjent med Wilja for å se om det kan være en match. Viktigere for oss er god kjemi fremfor selve passet.
..

Lady er en sprek tispe på 7år, hun er trent godt opp og er er meget lydig, vi hilser ikke på andre hunder når vi er på tur, hun kan trekke litt i båndet men å si/minne henne på at hun skal gå fint så hjelper det.

Pumba er en hannhund på 2,5 år av rasen keeshond. Han er en super turkamerat, elsker å trene og leke, og er ganske god på å være rolig i ulike situasjoner. Han kan fint bli med i byen og på stranda, på kafé og på biltur. Han kan reise med bil og alle kollektive reisemiddel, er vant til folk i alle aldre, og er en ganske rolig innehund. Han har litt trøbbel med matallergi som vi ikke finner ut av, så det er ganske strengt hva han spiser. Som hans eneste flokkmedlem har det gradvis blitt litt tungt å ha ansvaret for han hele døgnet alle dager i året. Derfor ser jeg etter noen som vil passe han på litt regelmessig basis. Dette kan vi bli enige om slik at det fungerer for begge parter. Vi bor i Sandnes. Ta gjerne kontakt for spørsmål, så håper jeg vi kan møtes for å se om kjemien stemmer! Du må være glad i hundetrening, og pga. skrekkhistorier ønsker jeg dessverre ikke barnefamilier..

Fant Pommeranien mix 4 år, kastrert han. Vennlig mot andre hunder, hilser gjerne på fremmede mennesker, går sammen med katt. Ikke så glad i barn. Overtatt fra datter da han var 1 år, tre barn som han trives med, men har tendens til å ville beskytte de. Liker å gå tur, ikke så glad i å være alene, men det går bra. Liker å få oppgaver, Sover i bur om natten, trives med det.